Uroginekologiczna

W naszej klinice oferujemy nie tylko zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej, ale także prowadzimy konsultacje z fizjoterapeutą. Fizjoterapia uroginekologiczna w Warszawie jest pomocna podczas dolegliwości związanych z miednicą. Można uczęszczać na nią w przypadku zmagania się z jakimś konkretnym problemem lub w celu profilaktycznym.

Poniżej piszemy więcej o fizjoterapii uroginekologicznej – jak wygląda wizyta, z jakimi dolegliwościami można się na nią zgłosić i w jaki sposób radzą sobie z nimi fizjoterapeuci.

Fizjoterapia uroginekologiczna – w ciąży, po porodzie, podczas menopauzy, przy bolesnych miesiączkach

Być może jeszcze niewiele wiesz, o fizjoterapii uroginekologicznej. Co to jest za dziedzina fizjoterapii? To dość nowa specjalizacja, która pomaga w przypadku różnych dolegliwości ginekologicznych, urologicznych (np. nietrzymania moczu) i seksualnych. Zwykle pacjentkami są kobiety, ale mężczyźni również mogą skorzystać z takich konsultacji, np. zmagając się z przerostem prostaty lub problemem przedwczesnego wytrysku.

Obecnie największą popularnością cieszy się fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży. Kobiety korzystają z takich konsultacji również w okresie przygotowywania się do niej oraz po porodzie. Fizjoterapeuta może pomóc zmniejszyć ból kręgosłupa i miednicy podczas ciąży, ograniczyć ryzyko rozejścia się mięśni prostych brzucha po porodzie oraz zadbać o prawidłowe gojenie się naciętego krocza.

To jednak nie jedyna pomoc, jaką może dać fizjoterapia uroginekologiczna. Bolesne miesiączki są dolegliwością wielu kobiet bez względu na wiek. Gdy nie pomagają żadne środki przeciwbólowe, warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Natomiast w okresie menopauzy ciało kobiety przechodzi szereg zmian.

Brak odpowiedniego przygotowania może doprowadzić do osłabienia mięśni dna miednicy, a w związku z tym do obniżenia się narządów wewnętrznych. Można tego uniknąć, dbając o odpowiedni trening podczas fizjoterapii uroginekologicznej. Ćwiczenia wzmacniające miednicę są więc wskazane dla kobiet w każdym wieku.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Zastanawiasz się, jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego? Podczas pierwszej konsultacji fizjoterapeuta przeprowadza z pacjentką wywiad, a w jego trakcie poznaje charakter dolegliwości. Sprawdzana zostaje także postawa ciała oraz metoda oddychania pacjentki. Następnie do konkretnego przypadku dobiera się najlepszą terapię, która wzmocni mięśnie dna miednicy.

Skoro wiesz już wiele o fizjoterapii uroginekologicznej – na czym polega i dla kogo jest przeznaczona, to zachęcamy do zapisania się na wizytę do jednego z naszych specjalistów. W Arkadia Clinic oprócz klasycznej konsultacji uroginekologicznej oferujemy także pakiet 10 wizyt – to wygodne rozwiązanie dla osób, które zamierzają regularnie odwiedzać fizjoterapeutę.

Terapia uroginekologiczna skupia się na wszelkiego rodzaju dolegliwościach dotyczących miednicy. Jej głównym celem jest przywrócenie prawidłowych napięć w ciele człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni Kegla. Terapię prowadzi się również w celu eliminacji problemów urologicznych (nietrzymanie moczu), ginekologicznych (rehabilitacja poporodowa, menopauza) oraz seksualnych (u mężczyzn: problem przedwczesnego wytrysku, przerost prostaty).

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności