Fala uderzeniowa

Zdecyduj się na zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej, jeżeli chcesz poprawić kondycję skóry, wymodelować sylwetkę, zredukować cellulit i pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej lub zmarszczek. Poniżej opowiadamy więcej o fali uderzeniowej – czy boli, dla kogo jest przeznaczona, jak wygląda zabieg, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Terapia falą uderzeniową dla Ciebie

Niektóre zabiegi kosmetologiczne mogą pomóc nie tylko w dbaniu o wymarzony wygląd, ale przynieść także ulgę i wyeliminować ból. Jest tak w przypadku fali uderzeniowej. Fizjoterapia tą metodą może pomóc m.in. na: bóle ścięgien, napięcie mięśniowe, łokieć tenisisty oraz ostrogę piętową. Fala uderzeniowa to więc jeden z pomocnych sposobów na odzyskanie sprawności fizycznej.

Wykorzystywana przez nas fala uderzeniowa to Storz Medical. Jej działanie opiera się na technologii fali akustycznej, a dokładniej Acoustic Wave Therapy AWT®. Aparat do terapii falą uderzeniową emituje fale, które docierają do skóry pacjentki poprzez głowicę urządzenia.
Jakie są odczucia po fali uderzeniowej?

W przypadku zdecydowania się na nią ze względów wyłącznie kosmetologicznych doznania są tylko estetyczne, a sam zabieg nie powinien sprawiać bólu. Natomiast wybierając rehabilitację falą uderzeniową, nasi pacjenci szybko odczuwają ulgę. Fala akustyczna skutecznie łagodzi nieprzyjemne dolegliwości. Czy po fali uderzeniowej efekty długo się utrzymują?

Bez wątpienia fala uderzeniowa z cellulitem i niechcianymi zmarszczkami radzi sobie skutecznie, ale należy pamiętać o tym, że ciało ciągle się zmienia. Jeżeli chcesz cieszyć się uzyskanymi rezultatami przez cały czas, po zakończonej serii chociaż raz w roku wykonuj zabieg przypominający.

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania i inne niezbędne informacje

W Arkadia Clinic oferujemy profesjonalny zabieg fali uderzeniowej w Warszawie. Podczas pierwszej wizyty o charakterze konsultacyjnym nasi kosmetolodzy przeprowadzają szczegółowy wywiad. Pozwala on na wykrycie ewentualnych przeszkód do wykonania fali uderzeniowej. Przeciwwskazania, które można wskazać, to m.in.: przepuklina pępkowa w miejscu zabiegowym, rozrusznik serca, osteoporoza, choroby krwi, epilepsja i zakrzepica. Dodatkowo terapia falą uderzeniową nie może być wykonywana w obszarze klatki piersiowej oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Podczas wywiadu specjalista ma szansę poznać rodzaj problemu pacjentki, dzięki czemu podczas zabiegu będzie mógł precyzyjnie dobrać odpowiednią siłę i częstotliwość fali uderzeniowej. Zabiegi w Arkadia Clinic dotyczą dwóch obszarów: ciała oraz twarzy. W pierwszym przypadku fale mogą być skierowane na tył lub przód ud, pośladki oraz brzuch. Natomiast w drugim wariancie zabieg może mieć na celu odmłodzenie twarzy lub wymodelowanie żuchwy i zredukowanie drugiego podbródka.

Fala uderzeniowa Storz Medical wykorzystujące technologie fali akustycznej (Acoustic Wave Therapy AWT®), która znana jest w medycynie estetycznej i fizjoterapii jako nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej.

Podczas zabiegu działanie fali akustycznej powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia się przez to krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Częstotliwość i siłę fali można regulować i dobrać w zależności od rodzaju problemu pacjenta, przy czym działanie rozpoczyna się już od pierwszego kontaktu urządzenia z organizmem.

Storz D-Actor jest jedną z najbardziej skutecznych metod w redukcji zaawansowanego, zwłókniałego cellulitu oraz zbitej tkanki tłuszczowej, a także doskonale sprawdzi się w terapiach profilaktycznych oraz łączonych np. z takimi urządzeniami jak: endermologia LPG.

Wskazania

– cellulit
– ujędrnianie ciała
– wyszczuplanie
– stymulacja mięśni
– poprawa jędrności skóry
– redukcja zmarszczek

Przeciwwskazania

– brak zakończonego wzrostu kostnego
– nowotwory do 5 lat po wyleczeniu
– osteoporoza
– ciąża, karmienie piersią
– zakrzepica, żylaki w miejscu zabiegowym
– przepuklina pępkowa w miejscu zabiegowym
– antykoagulanty, leki sterydowe, stany zapalne
– rozrusznik serca
– endometrioza – przy zabiegach na brzuch
– choroby krwi, hemofilia
– epilepsja
– bezpośredni obszar płuc, klatki piersiowej

Efekty zabiegu

Poprawa kondycji skóry, redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności