Mezoterapia mikroigłowa

Czym jest mezoterapia mikroigłowa (dermapen)? To zabieg kosmetologiczny na twarz, którego celem jest m.in. poprawienie kondycji skóry oraz poprawienie jej napięcia. Zapoznaj się z tekstem poniżej, aby dowiedzieć się więcej o mezoterapii mikroigłowej – zaleceniach po zabiegu, cenach, efektach i przeciwwskazaniach.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty, które dodadzą Ci pewności siebie

Dlaczego kobiety decydują się na dermapen? Efekty zdecydowanie przemawiają na korzyść tego zabiegu. To skuteczny sposób na nawilżenie i poprawienie elastyczności skóry oraz na zmniejszenie widoczności blizn – np. pozostałości po trądziku. Dodatkowo mezoterapia pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek i rozstępów. Podczas mezoterapii mikroigłowej do potrzeb pacjentki dobiera się ampułkę o odpowiednim działaniu, a na skórę nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Od indywidualnego przypadku zależy także, na jakiej głębokości skóry będą wykonywane nakłucia.

Po zabiegu twarz może być opuchnięta i mogą pojawić się na niej drobne siniaki. Kilka dni później skóra powinna wrócić do normalnego stanu. Po kilku powtórzeniach mezoterapii mikroigłowej, efekty będą łatwo zauważalne.

Dermapen – cena zabiegu, przeciwwskazania i zalecenia

W Arkadia Clinic pracujemy na urządzeniu Dermapen 4.0, zaliczającym się do najnowszej generacji i pozwalającym na wykonywanie tysiąca nakłuć w krótkim czasie. Kartridż składa się aż z 16 niewielkich igieł, które służą do tworzenia mikrourazów w skórze pacjentki.
Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. W naszej ofercie znajdują się następujące obszary, na których przeprowadzamy mezoterapię:

  • – Twarz
    – Twarz i szyja
    – Twarz, szyja i dekolt

Możliwe jest wykupienie tylko jednego zabiegu lub wybranie pakietu, który składa się z trzech wizyt.

W przypadku dermapenu zalecenia po zabiegu nie są zbyt restrykcyjne. Należy pamiętać o ochronie twarzy przed promieniami słonecznymi oraz o odpowiednim nawilżeniu cery. Niewskazane jest chodzenie na basen, solarium czy do sauny przez 2 tygodnie po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej.

Jak często należy powtarzać ten zabieg? Zalecamy skorzystanie z serii trzech zabiegów wykonywanych w odstępie kilku tygodni.
Zanim jednak kosmetolog rozpocznie zabieg, konieczne jest sprawdzenie, czy pacjentka może mieć kontakt z dermapenem. Przeciwwskazania, które mogą okazać się dyskwalifikujące, to np.: przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe i skóra naczyniowa.

Jeżeli nie ma żadnych przeszkód, kosmetolog wykona dermapen. Cena zabiegu ustalana jest na podstawie miejsca na skórze, które ma zostać poddane mikrourazom, a także ilości zabiegów. Jeżeli chcesz wykonać u nas dermapen, ceny znajdziesz w zakładce Cennik. Zapisz się na profesjonalny zabieg Dermapenem w Warszawie w naszej klinice!

Dermapen 4.0 zapewnia kontrolowane nakłuwanie skóry za pomocą kartridża z 16 igiełkami, których głębokości penetrowania dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wynikiem nakłuwań są mikrourazy, które powodują kontrolowany stan zapalny, dzięki temu układ immunologiczny „uruchamia” procesy naprawcze skóry.

Wskazania

– utrata jędrności, napięcia i elastyczności skóry
– drobne zmarszczki
– odwodniona i pozbawiona promienności skóra
– brak napięcia i elastyczności skóry
– leczenie blizn
– leczenie rozstępów
– poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę

Przeciwwskazania

– aktywny stan zapalny i procesy ropne
– ciąża i karmienia piersią
– niewyrównana cukrzycy
– alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
– pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– czynne choroby nowotworowe

Efekty zabiegu

Poprawa kondycji skóry, poprawa jej napięcia, przywrócenie ładnego kolorytu.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności