Peelingi medyczne

O skórę należy dbać każdego dnia – dostosowując odpowiednie kosmetyki do jej typu. Dodatkowo warto zapewnić jej okazyjne zabiegi kosmetologiczne, jak np. peelingi medyczne. Większość z nich ma na celu złuszczenie naskórka, ale niektóre z nich pełnią także inne funkcje i np. zmniejszają widoczność przebarwień. Peeling kawitacyjny w Warszawie zalicza się do najpopularniejszych rodzajów peelingów.

Peeling kawitacyjny – co to jest?

Być może słyszałaś już coś peelingu kawitacyjnym. Co to za zabieg i na czym polega? To peeling, który oczyszcza skórę z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Jego wykonanie zaleca się osobom zmagającym się m.in.: z przebarwieniami, przetłuszczającą się skórą, zaskórnikami czy rozszerzonymi porami. Ten bezpieczny zabieg może być przeprowadzony nawet w przypadku skór wrażliwych czy problematycznych – np. z trądzikiem.

Po nawilżeniu skóry pacjentki kosmetolog przykłada głowicę urządzenia do jej skóry. Następnie dochodzi do zjawiska zwanego kawitacją, podczas którego faza ciekła zmienia się w fazę gazowa na skutek zmniejszającego się ciśnienia. Dodatkowo fale ultradźwiękowe skutecznie usuwają martwe komórki naskórka.

Jest to bezbolesny zabieg, dlatego nie musisz obawiać się peelingu kawitacyjnego. Jak często powinno się go wykonywać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi – znaczenie mają tu indywidualne czynniki. Dla niektórych pacjentek peeling kawitacyjny może być tylko jednorazowym oczyszczającym zabiegiem, natomiast dla innych niezbędne może okazać się jego kilkukrotne powtórzenie co kilka lub kilkanaście dni w celu osiągnięcia upragnionych efektów i zregenerowania skóry.

W naszej klinice peelingi medyczne wykonywane są głównie na twarzy, ale zabieg może zostać poszerzony także o skórę szyi i dekoltu. Peeling kawitacyjny w Warszawie wykonywany jest jako osobny zabieg lub jako uzupełnienie innych działań w Arkadia Clinic.

Peeling kawitacyjny – efekty i przeciwwskazania

Często słyszymy pytanie, czy po peelingu kawitacyjnym efekty będą od razu zauważalne. I tak – już po jednorazowym przeprowadzeniu peelingu można zauważyć wyraźne zmiany na twarzy. Zabieg ten nie tylko oczyszcza skórę, usuwając martwe komórki, ale także sprawia, że cera staje się rozświetlona, ujędrniona, a dodatkowo pory zwężają się i redukuje się liczba zaskórników.

W przypadku peelingu kawitacyjnego przeciwwskazania do jego wykonania związane są z uszkodzeniami lub infekcjami skóry, okresem ciąży, chorobami nowotworowymi, posiadaniem rozrusznika serca lub innych metalowych implantów w pobliżu miejsca wykonywania zabiegu. Przed przeprowadzeniem peelingu kosmetolog z Arkadia Clinic zawsze zadaje pacjentkom szereg pytań, które mają na celu wykrycie ewentualnych przeszkód – wszystko dla zachowania bezpieczeństwa zdrowia pacjentki.

Jeżeli chcesz zdecydować się na peeling kawitacyjny w Warszawie lub inny peeling medyczny, to umów się na wizytę w naszej klinice.

Peelingi medyczne to grupa preparatów, które mają szerokie działanie i przez to zastosowanie. Najpopularniejsze to te, które wpływają na złuszczanie naskórka (w zależności od rodzaju i stężenia działają umiarkowanie lub silnie) oraz działają stymulująco na struktury skóry, dając efekt liftingu. Jednak w tej grupie produktów (zabiegów z peelingami chemicznymi) znajdują się także te, które dedykowane są m. in. na redukcję przebarwień, czy różne postacie trądziku.

Wskazania

Dobór każdego zabiegu wymaga indywidualnej oceny. Częstotliwość i zakres zawsze ustalany jest w trakcie wizyty. Zapisz się i poznaj szczegóły oferty, dostosowanej do Twoich potrzeb.

Przeciwwskazania

Uzależnione od rodzaju docelowego zabiegu i stanu zdrowia.

Efekty zabiegu

Zgodne z profilem specjalistycznego zabiegu.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności