Lipoliza iniekcyjna

Jeżeli chcesz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w swoim ciele, to zapoznaj się z charakterystyką lipolizy iniekcyjnej. Boczki, brzuch, policzki, podbródek – to niektóre z miejsc poddawanych lipolizie. Jest to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej w Warszawie?

W Arkadia Clinic wykonujemy lipolizę iniekcyjną w Warszawie. Zanim dojdzie do właściwego zabiegu, lekarz najpierw przeprowadza wywiad medyczny, na podstawie którego dochodzi do kwalifikacji lub dyskwalifikacji pacjentki. Lipoliza iniekcyjna brzucha oraz innych części ciała nie może być wykonywana m.in. w przypadku: znacznej otyłości, chorób autoimmunologicznych, ciąży i karmienia piersią, zaburzeń krzepliwości oraz cukrzycy.

Lipoliza przeprowadzana jest pod miejscowym znieczuleniem, dzięki czemu zabieg nie sprawia bólu. W strzykawce znajduje się od 5 do 15 ml preparatu – w zależności od miejsca ostrzykiwania. Cały proces trwa około 30 minut.
W jaki sposób dochodzi do redukcji tłuszczu? W miejscu zabiegu powstaje stan zapalny, który powoduje rozpadanie się komórek tłuszczowych. Uwalniające się z nich tłuszcze trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane i eliminowane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna – efekty i zalecenia po zabiegu

Dlaczego tak dużą popularnością cieszy się lipoliza iniekcyjna? Efekty po zabiegu są dość szybko widoczne. A są to: poprawienie wyglądu skóry, dzięki prawidłowemu odżywieniu jej, a przede wszystkim – wizualna poprawa sylwetki poprzez zmniejszenie obwodu miejsca poddawanego lipolizie iniekcyjnej.

Efekty uboczne po zabiegach medycyny estetycznej bywają zmartwieniem pacjentek, jednak nie ma tu powodów do obaw. Profesjonalnie wykonany zabieg nie powinien wywołać żadnych niepożądanych objawów. Warto uważnie obserwować swoje ciało – obrzęk czy zaczerwienienie mogą się pojawić, ale po kilku dniach powinny zniknąć. Podobnie jest ze swędzeniem skóry. Jeżeli po nakłuciach igłą wystąpią strupy, to należy pozostawić je do zagojenia się.

W przypadku lipolizy iniekcyjnej zalecenia po zabiegu nie są zbyt wymagające. Pacjentki bardzo szybko mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności fizycznej. Zaleca się wykonanie masażu limfatycznego, który wspiera działanie lipolizy iniekcyjnej. Jak długo utrzymuje się efekt po tym zabiegu? Preparat wprowadzany podskórnie trwale usuwa tłuszcz. Czasem osiąga się to już po jednym zabiegu, a czasem dopiero po kilku sesjach. Po uzyskaniu zadowalającego wyglądu, warto zadbać o zdrowy tryb życia, aby jak najdłużej cieszyć się efektem.

Oprócz zabiegów na większych częściach ciała przeprowadzamy także lipolizę iniekcyjną policzków oraz lipolizę iniekcyjną podbródka. Jeżeli więc chcesz poprawić wygląd swojej twarzy i pozbyć się nielubianego podwójnego podbródka, to koniecznie umów się do nas na wizytę.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na likwidacji tkanki tłuszczowej poprzez podawanie zastrzyków lipolitycznych (rozpuszczających tkankę tłuszczową). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W obszarze zabiegowym tworzy się stan zapalny doprowadzający do rozpadu komórek tłuszczowych. Uwolnione tłuszcze są metabolizowane przez wątrobę, a następnie usuwane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest szczególnie wskazana w przypadku lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Wskazania

– miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej

Przeciwwskazania

– ciąża i okres laktacji
– ostre choroby nerek i wątroby
– cukrzyca
– choroby autoimmunologiczne
– zaburzenia krzepliwości
– ostre infekcje
– znaczna otyłość (BMI>35)
– stosowanie aspiryny lub innych leków przeciwzakrzepowych
– alergia na soję i jaja (składniki preparatu)

Efekty zabiegu

Zabieg praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Mogą wystąpić objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk i zasinienia. W przypadku pojawienia się strupków w miejscu wkłuć, nie należy ich zdrapywać.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności