Mezoterapia igłowa
Chcesz rozświetlić swoją twarz i ukryć pierwsze zmarszczki, a może masz już dość wypadających włosów? Mezoterapia igłowa głowy i twarzy może okazać się dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mezoterapii igłowej – na czym polega, jakie daje efekty i dla kogo jest wskazana, to zapraszamy do lektury poniższego tekstu!
Czym jest mezoterapia igłowa głowy i twarzy?
Być może kojarzysz zabieg mezoterapii mikroigłowej w Warszawie. Czym różni się ten zabieg od mezoterapii igłowej twarzy? Pierwszy z nich polega na tworzeniu mikrourazów w skórze przy użyciu głowicy maszyny wyposażonej w wiele igieł. Te drobne uszkodzenia skóry mają na celu pobudzenie włókien kolagenowych. Natomiast podczas mezoterapii igłowej przy pomocy igły wykonuje się pojedyncze nakłucia, wprowadzając śródskórnie lub podskórnie odżywcze preparaty.
W naszej klinice podczas przeprowadzania mezoterapii igłowej używamy preparatów pochodzących od sprawdzonych producentów. Mezoterapia igłowa głowy odbywa się z wykorzystaniem produktów od Dr Cyj i Dermaheal, natomiast mezoterapia igłowa twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu od Fillmed, Cytocare lub Dermaheal. Zabieg ten zaleca się w przypadku utraty jędrności skóry, cieni wokół oczu, widoczności zmarszczek i bruzd, łojotoku lub problemu z wypadaniem włosów i łysieniem.
Mezoterapia igłowa – efekty, zalecenia i przeciwwskazania
W przypadku mezoterapii igłowej efekty są wyraźnie zauważalne. Skóra poddawana jest intensywnemu nawilżeniu, dzięki czemu staje się bardziej promienna i jędrna, a zmarszczki i bruzdy zmniejszają się. Natomiast mezoterapia igłowa na włosy sprawia, że ich kondycja znacznie się poprawia, a dodatkowo pobudzony zostaje wzrost włosa.
Umieszczanie w skórze igieł nie jest bolesne, ale dla zapewnienia pacjentom komfortu – używamy specjalnego kremu znieczulającego. Nie musisz więc obawiać się bólu podczas mezoterapii igłowej. Kiedy widać efekty po tym zabiegu? Pierwsze zmiany możesz zauważyć już w ciągu kilku dni po wizycie, gdy opuchlizna zniknie z Twojej skóry. Natomiast dla uzyskania w pełni zadowalającego efektu zachęcamy do zdecydowania się na serię co najmniej 3 zabiegów wykonywanych co kilka tygodni.
Po zabiegu należy aplikować na twarz krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz unikać przez jakiś czas wizyt na solarium, basenie i w saunie. Mezoterapia igłowa w Warszawie nie może zostać przeprowadzona, jeżeli podczas konsultacji wstępnej okaże się, że u pacjenta występują przeciwwskazania, np.: cukrzyca, ciąża, karmienie piersią, skłonność do powstawania blizn przerostowych, choroby nowotworowe lub autoimmunologiczne, zażywanie leków przeciwkrzepliwych czy stany zapalne skóry.
Masz pytania dotyczące tego zabiegu lub chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami!
Mezoterapia igłowa polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu preparatu, tworząc tzw. depozyty. Dzięki temu substancje znajdujące się w koktajlu (np. kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy ) uwalniają się stopniowo jeszcze po zakończeniu zabiegu. Taki sposób podania substancji czynnych zwiększa metabolizm komórek i stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia mikrokrążenie w skórze.
Wskazania
Stosuje się w następujących przypadkach:
– widoczne zmarszczki i bruzdy
– utrata blasku i jędrności skóry
– wiotka, zmęczona skóra
– łysienie i wypadanie włosów
– cienie i zmarszczki wokół oczu
– łojotok
Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią
– cukrzyca
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– choroby nowotworowe
– skłonność do powstawania blizn przerostowych
– stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii
– stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
Efekty zabiegu
Rekonwalescencja po zabiegu nie jest uciążliwa natomiast warto zarezerwować sobie 2-3 dni na regenerację w przypadku powstania siniaka lub małych krwiaków. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych
Zapisz się na bezpłatną konsultację: