Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Można wyróżnić wiele sposobów na poprawienie swojej urody. Preparaty takie jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa są dobrze znane w medycynie estetycznej. Nie każdy jednak wie, że można także wykorzystać zasoby swojego organizmu w celu przeprowadzenia pewnych korekt w wyglądzie. Dowiedz się, na czym polega iniekcja osocza bogatopłytkowego w Warszawie i jakich efektów możesz się po niej spodziewać.

Zdecyduj się na osocze bogatopłytkowe na twarz lub włosy

Zapisując się na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, należy mieć świadomość, że konieczne będzie pobranie krwi pacjenta. To właśnie z niej pozyskuje się pożądane osocze poprzez umieszczenie jej w specjalnej maszynie do wirowania.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Warszawie wykonywany jest na obszarze twarzy – czasem z dodatkowym uwzględnieniem szyi oraz dekoltu. W ostatnim czasie popularność zyskało także użycie osocza bogatopłytkowego na włosy w celu zagęszczenia ich.

Kto powinien zdecydować się na ten zabieg? Na pewno osoby, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem typu androgenowego, ale również ci, którzy chcą odżywić swoją skórę i zmniejszyć widoczność zmarszczek czy zmęczonej cery.
W osoczu znajdują się aktywne trombocyty (płytki krwi), które produkują czynniki wzrostu, a one natomiast powodują m.in.: stymulację syntezy DNA, regenerację komórek, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i aktywację mikrokrążenia. Więcej o efektach działania osocza piszemy poniżej.

Osocze bogatopłytkowe – efekty, przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu

Jeżeli chodzi o osocze bogatopłytkowe i zalecenia po zabiegu, to nasi pacjenci muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja – dotykanie twarzy czystymi dłońmi i używanie delikatnych kosmetyków. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać sauny, basenu i solarium, a także pamiętać o aplikacji kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

W przypadku osocza bogatopłytkowego przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in.: okres ciąży i karmienia piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby krwi, zmaganie się z nowotworami lub chorobami autoimmunologicznymi oraz skłonność do bliznowacenia.
Być może zastanawiasz się, czy po jednorazowym wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego efekty będą widoczne. U niektórych osób różnica może być zauważalna już po jednej wizycie, zwykle jednak należy powtórzyć zabieg około trzech razy, aby w pełni móc cieszyć się upragnionymi efektami. Mowa tu o poprawieniu kolorytu skóry, zmniejszeniu widoczności zmarszczek, przyspieszeniu procesu gojenia czy poprawieniu kondycji włosów.

Wszystkie informacje dotyczące kosztu zabiegu znajdziesz w zakładce „Cennik”. Jeżeli natomiast chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o osoczu bogatopłytkowym na twarz i włosy lub umówić się na wizytę, to zachęcamy do kontaktu z nami.

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to preparat podawany iniekcyjnie, otrzymywany z własnej krwi, która pobierana jest od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem i poddawana odwirowaniu. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają czynniki wzrostu warunkujące m. in. regenerację komórek, stymulację namnażania i dojrzewania komórek naskórka, pobudzanie syntezy macierzy międzykomórkowej, aktywację mikrokrążenia, stymulację syntezy DNA, pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Wskazania

– zmarszczki, wiotka skóra, bruzdy
– sucha, szara, zmęczona cera
– okolica oczu, szyi, dekoltu, dłoni
– skóra po zabiegach dermatologicznych i medycyny estetycznej, wymagająca odżywienia
– łysienie typu androgenowego
– nadmiernie wypadanie włosów

Przeciwwskazania

– ciąża, okres karmienia piersią
– choroby autoimmunologiczne
– choroby krwi
– skłonność do bliznowacenia
– choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
– nowotwory
– leczenie niektórymi antykoagulantami (leki przeciwzakrzepowe)
– infekcje, ogólne osłabienie organizmu

Efekty zabiegu

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności