Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, znana powszechnie jako botoks, jest stosowana przede wszystkim do likwidacji zmarszczek – wokół ust, oczu, nosa i na czole. Wykorzystuje się ją także do leczenia nadpotliwości i korekcji bruksizmu, czyli zaciskania zębów i zgrzytania nimi. Likwidacja zmarszczek w Warszawie przeprowadzana w Arkadia Clinic to gwarancja uzyskania znakomitego efektu.

Jak wygląda likwidacja zmarszczek pod oczami, wokół ust i na czole?

Szukasz sposobu na likwidację zmarszczek palacza (czyli pionowych wgłębień wokół warg), lwiej zmarszczki lub kurzych łapek? Na te oraz inne zmarszczki na twarzy może pomóc toksyna botulinowa. To neurotoksyna, która powoduje zahamowanie przesyłania impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Substancja ta jest od wielu lat wykorzystywana do likwidacji zmarszczek nad górną wargą i nie tylko. Wciąż cieszy się popularnością wśród lekarzy medycyny estetycznej oraz pacjentów. Dodatkowo metoda ta jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wizytę zabiegową poprzedza konsultacja. Podczas niej może się na przykład okazać, że likwidacja zmarszczek na czole lub w innym obszarze twarzy nie będzie mogła zostać wykonana. Do przeciwwskazań zalicza się czas ciąży i karmienia piersią, problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, genetyczne schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym oraz miejscowe zakażenie skóry.

Podczas takiej konsultacji lekarz medycyny estetycznej ocenia także, w jakie dokładnie miejsca może zostać wprowadzona toksyna botulinowa w celu likwidacji zmarszczek pod oczami. Zadbanie o precyzję jest tu niezwykle ważne. Następnie lekarz przy pomocy bardzo cienkiej igły wstrzykuje botoks bezpośrednio w mięsień znajdujący się pod skórą. Ból jest minimalny – prawie niewyczuwalny, dlatego przy iniekcji toksyny botulinowej nie stosuje się znieczulenia.

Czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie pół godziny. Nie trzeba się do niego w żaden sposób przygotowywać, a po jego wykonaniu niepotrzebna jest także rekonwalescencja.

Likwidacja zmarszczek w Warszawie – efekty

Jakie są efekty likwidacji zmarszczek nad ustami i na innych obszarach twarzy? Skóra staje się gładka, bez nieestetycznych wgłębień – a wszystko dzięki uniemożliwieniu marszczenia się mięśni w miejscu iniekcji. Na ujrzenie zadowalającego efektu należy poczekać do dwóch tygodni po przeprowadzonym zabiegu. Taki stan utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Likwidacja zmarszczek pod nosem wymaga więc wykonywania takich zastrzyków co kilka-kilkanaście miesięcy.

W Arkadia Clinic pracują doświadczeni lekarze, którzy sprawiają, że likwidacja lwiej zmarszczki lub kurzych łapek wygląda naturalnie. Jeżeli chodzi o cenę, to likwidacja zmarszczek nad ustami, na czole i wokół oczu wynosi od kilkuset do ponad tysiąca złotych za jedną iniekcję.
Umów się na wizytę już dziś i zadbaj o gładką skórę twarzy pozbawioną zmarszczek!

Botox czyli toksyna botulinowa to neurotoksyna (białko), hamująca przesyłanie impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Początkowo stosowana była do leczenia zeza, zastosowanie w medycynie estetycznej nastąpiło nieco później. Podczas zabiegu lekarz wprowadza preparat domięśniowo za pomocą igły w okolice wymagające korekcji.

Wskazania

– lwie zmarszczki, zmarszczki pionowe między brwiami
– zmarszczki poprzeczne czoła
– zmarszczki wokół oczu – tzw. kurze łapki
– nadpotliwość
– bruksizm

Przeciwwskazania

– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
– schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
– ciąża oraz karmienie,
– problemy z krzepliwością krwi
– miejscowe zakażenia skóry

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt ten utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo.

Zapisz się na bezpłatną konsultację:

Zaznacz powyższą opcję, aby zaakceptować naszą politykę prywatności